Kiváló hangulat a Félmaraton és Maraton Egyetemi Bajnokságon

Szeptember 26-án rajtolt el az MH 64 Deseda Jótékonysági (Fél)maraton futóverseny, melynek második alkalommal volt társrendezője a MATE Kaposvári Campus Testnevelési és Sportközpontja. Az egyetemi bajnoki futamokon összesen 83 fő egyetemi hallgató és oktató indult az érmekért tíz MEFOB egyéni és váltó kategóriában.

Közel nyolcszázan vettek részt az idei jótékonysági eseményen és mintegy másfél millió forint gyűlt össze az adományokból, ebből vásárolnak orvosi műszert a Kaposi Mór Oktató Kórház Gyermekosztályának. A megmérettetésen hét magyarországi felsőoktatási intézmény (Állatorvostudományi Egyetem, Budapesti Corvinus Egyetem, BME, ELTE, MATE, PTE, Soproni Egyetem) képviseltette magát. A MATE összes kampusza nevezett indulót, a rendező Kaposvári Campus 15 fő hallgatóval és 15 fő oktatóval állt a startvonalhoz. Az atléták szikrázó napsütésben teljesítették a távokat. Izgalmakban nem volt hiány, nagyszerű versenyt láthatott a közönség. A legtöbb egyetemi bajnoki dobogós helyezést a MATE szerezte. A legeredményesebb intézmény a hallgatói számokban a Pécsi Tudományegyetem, az oktatói kategóriákban pedig a MATE Kaposvári Campusa lett.