VÁGJ BELE! Kaland, Karrier, Közösség - Erasmus+
Pályázati felhívások: részképzésre (tanulmányi mobilitás) jelentkezés a 2021/2022-es tanévre a választott egyetem nominálási határideje előtti második munkanapig, szakmai gyakorlat esetén folyamatosan:
- Részképzés/Tanulmányi mobilitás
- Szakmai gyakorlat
- Letölthető dokumentumok – részképzés
- Letölthető dokumentumok – szakmai gyakorlat
- Erasmus+ szociális igénybejelentő 2021/22
Az Erasmus+ az Európai Bizottság egyik legsikeresebb és legismertebb programja, amely a 33 év alatt, több mint 9 millió egyetemi hallgató mobilitását segítette elő Európában. Az egykori Erasmus+ hallgatók szerint az Erasmus+ tapasztalat a végzés utáni munkakeresést is megkönnyítette számukra.
Az Erasmus+ program az Európai Unió felsőoktatási akcióprogramja, amely az oktatás minőségének növelését és az európai együttműködés elmélyítését hivatott segíteni pályázatai révén. Az Erasmust az egyetemek közötti nemzetközi együttműködés elősegítésének, az európai hallgatói és oktatói mobilitás növelésének, az átláthatóságnak, valamint a külföldön végzett tanulmányok és megszerzett képesítések teljes akadémiai elismerésének, beszámításának szándéka vezérli.
Az Erasmus+ program az Európai Unió 27 tagállama, valamint az alábbi nem uniós országok: Egyesült Királyság (2022.01.31-ig), Izland, Liechtenstein, Norvégia, Szerbia, Törökország, Észak-macedón Köztársaság számára biztosítja az együttműködést a felsőoktatás területén. A 34 részvételre jogosult ország Erasmus University Charterrel rendelkező felsőoktatási intézményei vesznek részt a programban. Az Erasmus program 1987-es indítása óta több mint 9 millió hallgató vehetett részt külföldi részképzésen vagy szakmai gyakorlaton a program keretében. Bővebb információ: https://tka.hu/erasmus30/7346/30-eves-az-erasmus
Magyarországi szinten az Erasmus programot a Tempus Közalapítvány koordinálja. Az egyetemek a Tempus Közalapítványhoz pályáznak Erasmus költségvetésért, az elnyert összeget saját belső pályázati rendszerükben nyertes hallgatók, oktatók és adminisztratív munkatársak támogatására használják fel.
A hallgatókat számos félelem tarthatja vissza az Erasmus+ ösztöndíj megpályázásától, melyek többsége előzetes tervezéssel vagy megfelelő tájékozódással kiküszöbölhető.
Kapcsolat:
CSERJÉSI Mónika
Nemzetközi koordinátor
Tel.: +36 82 505 800/1407 mellék
Email: cserjesi.monika [kukac] uni-mate.hu
Nemzetközi Hallgatói Ügyek Központ Kaposvár
MATE - Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Kaposvári Campus
7400 Kaposvár, Guba Sándor utca 40. Régi Tanügyi Épület 21.